Kurtyna na drzwi


Bardzo często w magazynach, halach czy w firmach produkcyjnych nie ma możliwości wstawienia tradycyjnych drzwi. Może to być mało funkcjonalne, niebezpieczne dla pracowników, którzy przenoszą materiały i sprzęty czy po prostu nie ma na nie miejsca w przestrzeni. Jeżeli wyobrazimy sobie sytuację, że musielibyśmy otwierać co chwilę drzwi, aby przenieść dany sprzęt, a co za tym idzie odkładać go na bok aby można było je otworzyć, byłoby to bardzo uciążliwe. Nie możemy jednak całkowicie zrezygnować z drzwi dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników, tutaj z pomocą przychodzą kurtyny PCV.

Przemysłowa kurtyna na drzwi wykonana jest z pasków z folii PCV, która jest odporna na działanie wilgoci, bardzo niskich oraz wysokich temperatur, dodatkowo nie szkodzi im kontakt ze środkami chemicznymi. Dlatego będzie mogła ona być z powodzeniem zastosowana we wszystkich zakładach przemysłowych, niezależnie od branży oraz zakresu. Dodatkowo w sposób całkowity odgradza ona od siebie pomieszczenia w zakładach. Dzięki temu, że jest niezwykle elastyczna będzie można z łatwością przez nią przechodzić lub przejeżdżać wózkami widłowymi bez konieczności odsłaniania pasów rękami oraz odkładania przedmiotów, które trzymamy w rękach. Kurtyny na drzwi układane są na specjalnych wieszakach, wykonanych ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej i są proste w założeniu- można w sposób łatwy dopasować je do szerokości drzwi oraz ich wysokości. Producenci bardzo często proponują różne rodzaje pasków w kurtynach, dlatego każdy będzie miał możliwość dopasowania takiego ich rodzaju oraz szerokości jaki będzie mu odpowiadał.

Kurtyny paskowe PCV mogą pełnić bardzo dużo funkcji- od zabezpieczenia pomieszczenia przed utratą ciepła, poprzez ochronę przed nagrzewaniem się wnętrza, aż do ochrony przed deszczem i wiatrem oraz hałasem. Dzięki temu, że w sposób dokładny rozdzielają pomieszczenia można odgradzać pracowników od hal w których produkowane są przedmioty, które mogą zagrażać ich zdrowiu. Bardzo często stosowane są również w miejscach, w których należy zachować sterylność

Kurtyna na drzwi: https://ekranypcv.pl/